HomePOLSKA

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem! Szef WOŚP: “Myślałem, że to zwykła grypa”

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem! Szef WOŚP: “Myślałem, że to zwykła grypa”

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o wyniku testu poinformował w mediach społecznościowych.

 

– W piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy – ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny – informuje Jurek Owsiak.

 

Jak zaznacza, jego przykład pokazuje jak choroba przyjmuje różną formę. – Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie – apeluje prezes WOŚP.

 

Podziękował też wszystkim, którzy są w Polsce na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem i przeprowadzają testy. – Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących – mocno tulimy do serca. Walczymy! – kończy swój wpis Owsiak.

AIP

COMMENTS