Owsiak daje pieniądze protestującym w Sejmie rodzicom dorosłych dzieci niepełnosprawnych

Owsiak daje pieniądze protestującym w Sejmie rodzicom dorosłych dzieci niepełnosprawnych

Dziś mija kolejny dzień protestu rodziców oraz dorosłych dzieci niepełnosprawnych, którzy domagają się większego finansowania, które zagwarantowałoby im godne życie. Jurek Owsiak już nie raz wspominał, że wspiera protestujących. Teraz postanowił zamienić słowa na czyny. Organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazuje własne pieniądze na rzecz protestujących. 

Jurek Owsiak poinformował o przekazaniu pieniędzy za pośrednictwem Facebooka. W najnowszym wpisie, zaadresowanym do Iwony Hartwich, matki protestującej w Sejmie i nieoficjalnej przywódczyni protestu dorosłych dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodzin, pisze o możliwości wsparcia. Jurek Owsiak nie rzuca słów na wiatr. Własne, zarobione na publikacji książki pieniądze przekazuje na rzecz potrzebujących. We wpisie Owsiak zachęca protestujących do założenia fundacji lub stowarzyszenia, które „może gwarantować Wasz głos w SPRAWIE!!”

 

W tym samym wpisie czytamy również, że ze względu na dobrą sprzedaż ostatniej książki Jurka Owsiaka postanowił on przekazać zarobione pieniądze na rzecz dorosłych dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin protestujących w Sejmie. Właśnie odebrałem wiadomość, że wydawnictwo ZNAK rozliczyło moją książkę wydaną kilka miesięcy temu. Sprzedała się dobrze i 42 tysiące złotych wpłynęło na moje konto. W całości prze kazuję te pieniądze na Państwa konto, by wspomóc Was w walce. Tylko proszę to formalnie nazwać i dać temu prawną osobowość!

 

Prezes i organizator hucznych obchodów WOŚP znany jest ze swojej oficjalnej, za pośrednictwem stowarzyszenia, oraz osobistej pomocy osobom niepełnosprawnym. Do wpisu, w którym dzieli się radosną nowiną o oferowanej darowiźnie Owsiak dodał zdjęcia z Przystanku Woodstock. Na tym szczególnym festiwalu nie ma barier, ani ludzi wykluczonych. Na zdjęciu widać dwie woodstockowiczki, pełno sprawną oraz poruszającą się na wózku inwalidzkim, które biorą udział w tej samej zabawie festiwalowej.

 

a.w. aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0