"> Otwarcie Mostu Kościuszki w Nowym Jorku – wiadomosci.com

Otwarcie Mostu Kościuszki w Nowym Jorku

Otwarcie Mostu Kościuszki w Nowym Jorku

W środę 28 sierpnia o godz. 11 rano obyło się oficjalne otwarcie drugiej części mostu Kościuszki, na której znajdują się również trasy rowerowa i dla pieszych.
W uroczystości przecięcia wstęgi, którą rozpoczął Joseph Lentol, członek New York State Assembly wzięły udział ważne osobistości ze stanu i miasta Nowy Jork. Podczas swojego przemówienia Gubernator Andrew Cuomo pochwalił kadrę inżynierów i pracowników za ukończenie prac na cztery lata przed zaplanowanym terminem. Nawiązał również do historii i przybliżył wszystkim bohaterską postać Tadeusza Kościuszki oraz jego chlubny wkład w wojnie o niepodległość Ameryki.  Polonię reprezentował Konsul Generalny Maciej Golubiewski oraz Związek Harcerstwa Polskiego.
Pięknym polskim akcentem były dzieci w ludowych strojach krakowskich z zespołu Krakowianki i Górale z Greenpointu, z którymi do zdjęcia chętnie pozowali zarówno Gubernator Cuomo jak i Konsul Golubiewski. Podczas uroczystości wspomniano również, że wkrótce pod mostem Kościuszki do użytku mieszkańców Greeinpointu i Williamsburga zostanie otwarty park rekreacyjny, dzięki któremu uatrakcyjni się wizerunek tych dzielnic.

Tekst i zdjęcia Maria Bielska, hm. , Beata Krużel, pwd.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0