HomeCiekawostki

Oto majątki Dudy, Trzaskowskiego i Kaczyńskiego. Ile zarobili? Jakie mają nieruchomości?

Oto majątki Dudy, Trzaskowskiego i Kaczyńskiego. Ile zarobili? Jakie mają nieruchomości?

Ile pieniędzy mają Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda i jego konkurent do prezydentury Rafał Trzaskowski? Na stronie internetowej Sejmu pojawiły się właśnie oświadczenia majątkowe polityków. Stan swoich nieruchomości i oszczędności ujawnił też urzędujący prezydent.

– Zacznijmy od prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że w stosunku do ubiegłego roku wzbogacił się o 22 tys. zł. Teraz na jego koncie znajduje się 104 tys. złotych. Oprócz tego szef rządzącej partii do swojego majątku zaliczył także dom, czyli słynną willę na Żoliborzu (o wartości 1,5 mln zł). Poza tym w oświadczeniu szefa PiS niewiele się zmieniło: uposażenie i dieta poselska oraz 107 tys. zł kredytu. Wciąż nie spłacił także zobowiązań zaciągniętych na opiekę nad chorą matką. Prezes PiS zadeklarował 94 tys. zł z tytułu pensji poselskiej, 30 tys. diety poselskiej. Podobnie jak w ubiegłym roku, nie zadeklarował posiadania udziału w spółkach i żadnych dóbr “mienia ruchomego” o wartości powyżej 10 tys. zł.

– A jak się ma majątek Andrzeja Dudy, prezydenta walczącego o reelekcję? Jego oszczędności to około 120 tysięcy złotych oraz 30 560 euro na koncie walutowym. W sumie więc w gotówce ma prawie 300 tys. zł.
– Przejdźmy do nieruchomości. Obaj kandydaci wpisali w oświadczeniu majątkowym po dwa mieszkania. Andrzej Duda: 79-metrowe oraz 132-metrowe. Nie wiadomo, ile warte są te nieruchomości, bo prezydent nie podał ich szacunkowej wartości.
– Rafał Trzaskowski, urzędujący prezydent Warszawy i konkurent Dudy w drugiej turze wyborów w oświadczeniu majątkowym wpisał 48 tys. zł i 4100 euro. W sumie więc jest to równowartość nieco ponad 60 tys. zł. To znacznie mniej niż posiada Andrzej Duda.
– Trzaskowski z kolei ma 79-metrowe mieszkanie w spadku po rodzicach (wartość: ok. miliona złotych) oraz drugie: o powierzchni 103,5 metra i wartości około 930 tys. zł. Andrzej Duda posada też działkę o powierzchni 325 metrów kwadratowych. Trzaskowski takiej nieruchomości nie ma. Przyznał jednak, że jego żona posiada połowę udziałów w działce, które wyceniła na 70 tys. zł.
AIP

COMMENTS