HomeUSAChicago

Oszustwa związane z wypłatami zasiłków dla bezrobotnych

Oszustwa związane z wypłatami zasiłków dla bezrobotnych

Wzrasta liczba oszustw związanych z wypłatami zasiłków dla bezrobotnych. Jak poinformował departament pracy Illinois w ostatnim czasie otrzymano liczne zgłoszenia od poszkodowanych.

 

Ponad milion ludzi w naszym stanie straciło pracę z powodu pandemii koronawirusa. Zasiłek dla bezrobotnych dla wielu jest obecnie jedynym źródłem utrzymania. Niestety oszuści nie zważają na kryzys i wykorzystują go dla własnych zysków. Hakerzy włamując się na strony internetowe i przejmują dane osobowe mieszkańców korzystających z zasiłków.

Zdarza się jednak, że oszuści nie mają dostępu do wszystkich informacji i wysyłają pisma wskazujące na to, że pochodzą z departamentu pracy. Proszą w nich o wysłanie pod wskazany adres w celu potwierdzenia danych między innymi informacji na temat ostatniego miejsca pracy czy nawet numeru konta bankowego, gdzie ma być deponowany zasiłek. Stanowy departament pracy apeluje by nie dać się nabrać na tego typu listy i natychmiast zgłosić to na policję lub do urzędu zajmującego się przydzielaniem zasiłków dla bezrobotnych.

 

BK

COMMENTS