HomeMazowieckie

Ostrołęka. Wicepremier Jacek Sasin o elektrowni w Ostrołęce: Będzie kontynuowana

Ostrołęka. Wicepremier Jacek Sasin o elektrowni w Ostrołęce: Będzie kontynuowana

Ostrołęka. Wicepremier Jacek Sasin o elektrowni w Ostrołęce: Będzie kontynuowana. To kolejne takie zapewnienie ministra aktywów państwowych.

W ostatnich tygodniach temat budowy nowej elektrowni w Ostrołęce nie schodzi z łamów branżowej prasy. Pojawiły się głosy – formułowane także przez członków rządu – o możliwej rewizji planów budowy nowego bloku energetycznego. Bloku, który cały czas powstaje. Prace idą zgodnie z harmonogramem, tyle że nadal nie zostało zapewnione finansowanie tej inwestycji! W czwartek 12 grudnia 2019 w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” o przyszłości elektrowni w Ostrołęce mówił wicepremier i mnister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 

Zapewnił, po raz kolejny, że inwestycja będzie kontynuowana. Przyznał jednak także, że nadal nie ma wypracowanego modelu jej finansowania. Szukamy sposobu pełnego finansowania tej inwestycji, ona będzie kontynuowana – mówił Jacek Sasin. Przypomnijmy, że po wielu głosach stawiających przyszłość inwestycji pod znakiem zapytania, przełomem okazała się informacja o planach przejęcia koncernu Energa (który buduje elektrownie wespół z grupą Enea) przez państwowego giganta: PKN Orlen.

 

– Tym samym [Orlen] stałby się również tym podmiotem, który będzie kontynuował tę budowę – mówił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” wicepremier Sasin. Zastrzegając jednocześnie, że nie przesądza o przejęciu Energi przez Orlen.

 

aip

COMMENTS