HomePILNE

Ostra krytyka Szumowskiego zakazana?! Dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą” zatrzymany

Ostra krytyka Szumowskiego zakazana?! Dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą” zatrzymany

Policja zatrzymała mężczyznę, który zdaniem śledczych rozwieszał plakaty wymierzone w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Z nieoficjalnych informacji TVPInfo wynika, że zatrzymany to Bartłomiej Sabela, dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”, były działacz Obywateli RP.

 

Rzecznik stołecznej policji mł. asp. Rafał Rutkowski potwierdził TVPInfo, że została zatrzymana druga osoba w sprawie włamań do wiat należących do spółki AMS.

 

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że “jeżeli rzeczywiście okazałoby się, że to był dziennikarz, którego zadaniem jest opisywanie rzeczywistości, informowanie ludzi, a tymczasem mamy tu tak naprawdę uczestniczenie w fali hejtu, oczerniania człowieka, naigrywanie się z uczuć religijnych nie tylko tego człowieka, ale i dużej części Polaków, jeżeli dziennikarz uczestniczy w takiej akcji, to jest to przekroczenie kolejnych granicy”.

To druga osoba zatrzymana w tej sprawie. Dziś rano pojawiły się informacje o zatrzymaniu kobiety.
Na warszawskich przystankach AMS, spółki należącej do Agory, pojawiły się kilka dni temu hejterskie plakaty wymierzone w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Wypisane są na nich zarzuty wobec polityka oraz hasła: „Ewangelia wg Łukasza Sz.” i „po trupach do celu”.

TVPInfo/IAR/w dw

COMMENTS