HomeKultura

Ostatni dzień festiwalu “Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. filmy można oglądać też onlinF

Ostatni dzień festiwalu “Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. filmy można oglądać też onlinF

Galą zamknięcia i wręczenia nagród w konkursach filmowych i radiowym zakończy się dziś czterodniowy XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Wcześniej zaplanowano projekcje między innymi kilku filmów międzynarodowych, a także debaty z udziałem uczestników z zagranicy.

Dyrektor festiwalu Arkadiusz Gołębiewski przypomina, że filmy można oglądać też online na stronie www.festiwalnnw.pl i poleca te, które będą dziś pokazywane. To “Katyń. Ostatni świadek” w reżyserii Piotr Szkopiaka, rosyjski film “Lato” i japońska produkcja “Historia uszyta czerwoną nitką”.

Dyrektor dodaje, że uczestnicy festiwalu wezmą udział w kilku panelach dyskusyjnych. Podczas jednej z debat będą dyskutowali o męczennikach komunizmu w krajach znajdujących się w strefie wpływów Związku Radzieckiego.
Na festiwalu prezentowane są filmy fabularne i dokumenty o tematyce historycznej, organizowane są też debaty i spotkania z autorami oraz bohaterami obrazów. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Jasik/w dwi/

 

COMMENTS