Trzy osoby zginęły w szaleńczym wyścigu kalifornijską autostradą

Trzy osoby zginęły w szaleńczym wyścigu kalifornijską autostradą

Tragicznie zakończył się wyścig nieodpowiedzialnych kierowców ulicami Commerce w Kalifornii. Życie straciły trzy osoby, a kilka zostało ciężko rannych.

Do wypadku doszło we wczesnych godzinach sobotnich na autostradzie międzystanowej nr 5. Ścigały się dwa samochody – Dodge Charger i Dodge Challenger. Jeden z nich uderzył w ciężarówkę UPS. To zapoczątkowało reakcję łańcuchową, w której udział wzięło około dziesięciu aut. Funkcjonariusze relacjonowali później dramatyczne sceny na miejscu zdarzenia.

– Świadkowie mówili o ludziach w płomieniach. Niektóre z tych ofiar trafiły do szpitala. Mogę sobie tylko wyobrażać, jak straszliwy był to widok – powiedział sierżant Luis Mendoza z Kalifornijskiego Patrolu Autostrad.

Jeden z domniemanych kierowców, 35-letni Dealio Lockhart z Whittier, został aresztowany. Drugi zbiegł z miejsca wypadku.

Ofiary śmiertelne to kierowca ciężarówki UPS oraz dwaj pasażerowie z Nissana. Kierowca tego ostatniego oraz pasażer z przedniego siedzenia trafili w stanie krytycznym do szpitala.

(hm)COMMENTS

WORDPRESS: 0