Osobisty kierowca Donalda Trumpa domaga się zapłaty za nadgodziny

Osobisty kierowca Donalda Trumpa domaga się zapłaty za nadgodziny

Osobisty kierowca Donalda Trumpa złożył pozew przeciw Trump Organization w którym domaga się zapłaty za nadgodziny. 59-letni Noel Cintron od ponad 25 lat pracował dla przyszłego prezydenta. Twierdzi, że Trump nie za płacił mu za 3300 nadgodzin.

 

Pozew dotyczy tylko ostatnich sześciu lat. Cintron powiedział, że pracę rozpoczynał o 7 rano i pozostawał   dyspozycji miliardera lub jego bliskich nawet do późnych godzin. Tygodniowo pracował po 55 godzin. Trump podniósł mu pensje w ciągu 15 lat tylko dwukrotnie. Za drugim razem jednak ograniczył jego ubezpieczenie zdrowotne. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy przeciw obecnemu prezydentowi USA zatrudnieni przez niego pracownicy lub firmy występują na drogę sądową by odzyskać należną zapłatę. W ubiegłym roku luksusowy ośrodek golfowy na Florydzie należący do Trumpa otrzymał nakaz zapłaty 32 tysięcy dolarów firmie za wykonanie usługi.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0