18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Oskarżona o napaść policjantka LAPD w więzieniu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policjantka z Los Angeles została skazana na 36 miesięcy pozbawienia wolności za brutalne aresztowanie, w trakcie którego dopuściła się rękoczynów, 35-letniej Alesii Thomas. Kobieta zmarła niedługo po zatrzymaniu.

Incydent miał miejsce w 2012 roku. Funkcjonariuszka LAPD, 50-letnia Mary O’Callaghan otwartą dłonią uderzyła Thomas, a także kilkukrotnie kopnęła ją w krocze. Nagrania zarejestrowane przez policyjne kamery, które odegrały kluczową rolę w śledztwie, pokazują, że po wszystkim, gdy podejrzana była już w radiowozie, O’Callaghan paliła papierosa. Chwilę wcześniej Thomas, matka dwójki dzieci, skarżyła się, że nie może oddychać i prosiła, aby wezwano karetkę.

W czwartek przed sądem w Los Angeles policjantka, która sama ma trójkę dzieci, ze łzami w oczach zwróciła się do Sandry Thomas, matki Alesii: – Mówię jak matka do matki. Jest mi niebywale przykro, że straciłaś córkę.

Sąd uznał O’Callaghan winną stawianych jej zarzutów, ale nie śmierci Thomas. Sekcja zwłok wykazała, że w organizmie 35-latki znajdowała się kokaina, która według biegłych była główną przyczyną zgonu kobiety.

Policjantkę skazano na 36 miesięcy więzienia, w tym 20 w zawieszeniu, co oznacza, że przy dobrym sprawowaniu już w ciągu 5 miesięcy będzie mogła wrócić na wolność. Nie będzie jednak mogła pracować w LAPD – w związku z wyrokiem policja będzie musiała ją zwolnić.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520