14.3 C
Chicago
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Oskarżenie „Chicago Tribune” przeciwko Rahmowi Emanuelowi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gazeta „Chicago Tribune” złożyła pozew przeciwko burmistrzowi Rahmowi Emanuelowi, w którym zarzuciła mu złamanie prawa ponieważ nie ujawnił osobistych e-maili i dokumentów dotyczących prowadzenia gospodarczej działalności miasta. Gazeta twierdzi, że burmistrz naruszył zapisy ustawy o wolności informacji (Freedom of Information Act) poprzez – jak stwierdzono w pozwie- „blokowanie, zaciemnianie i opóźnianie udzielenia wiadomości na tematy związane z funkcjonowaniem biznesowym Chicago”.
Jest w publicznym interesie by te informacje zostały ujawnione – dodał redaktor naczelny „Chicago Tribune” Gerould Kern. W oświadczeniu wydanym przez rzeczniczkę prasową burmistrza czytamy, że Rahm Emanuel doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sprawne zarządzanie miastem wiąże się z przejrzystością prowadzenia jego działań dlatego też udostępnia wszelkie informacje na ten temat.
„Chicago Tribune” porównuje używanie prywatnych kont e-mailiowych i telefonu komórkowego przez Rahma Emanuela do afery jaka wybuchła w związku z ujawnieniem , że ubiegająca się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich 2016, Hillary Clinton także korzystała jako sekretarz stanu ze swoich prywatnych kont e-mailiowych.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520