"> Osaka: Po spotkaniu Putin-Trump. "Polepszenie relacji Stanów Zjednoczonych i Rosji leży w interesie obu państw" - wiadomosci.com

Osaka: Po spotkaniu Putin-Trump. “Polepszenie relacji Stanów Zjednoczonych i Rosji leży w interesie obu państw”

Osaka: Po spotkaniu Putin-Trump. “Polepszenie relacji Stanów Zjednoczonych i Rosji leży w interesie obu państw”

Polepszenie relacji Stanów Zjednoczonych i Rosji leży w interesie obu państw – zgodzili się podczas rozmów na marginesie szczytu G20 w Osace ich prezydenci. Biały Dom poinformował, że Donald Trump i Władimir Putin rozmawiali o sytuacji w Iranie, Syrii, Wenezueli i na Ukrainie.

Było to pierwsze spotkanie przywódców Stanów Zjednoczonych i Rosji od ubiegłorocznego szczytu w Helsinkach. Podczas otwartego dla dziennikarzy powitania przed rozmowami prezydent Donald Trump został zapytany, czy poruszy także temat domniemanego wpływu Rosji na amerykańskie wybory w kontekście przyszłych prezydenckich wyborów w USA. Prezydent Trump potwierdził, że będzie o tym rozmawiał, po czym w żartobliwy sposób zwrócił się do Władimira Putina, mówiąc: “Nie wtrącaj się w wybory”.

Wcześniej spekulowano, że obaj przywódcy mogą rozmawiać także o sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Przed rozpoczęciem szczytu w Osace prezydent Donald Trump oświadczył, że najważniejszymi tematami rozmów dla amerykańskiej delegacji będą kwestie gospodarcze.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Osaka/em/wkrzCOMMENTS

WORDPRESS: 0