HomePOLSKA

Orlen przejmuje Ruch. “To ważny krok do dalszego intensywnego rozwoju”

Orlen przejmuje Ruch. “To ważny krok do dalszego intensywnego rozwoju”

Polski Koncern Naftowy Orlen przejmuje kontrolę nad siecią kiosków i dystrybutorów prasy Ruch. Grupa obejmie 65 procent akcji spółki. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Decyzję podjęło walne zgromadzenie akcjonariuszy. “To ważny krok do dalszego intensywnego rozwoju obszaru detalicznego Koncernu opartego o lokalizacje poza stacjami paliw i kompleksowe usługi dla klientów, w tym kurierskie” – napisano w przesłanym IAR komunikacie.
“Jesteśmy poważnym inwestorem, otwieramy kolejny rozdział w historii spółki Ruch, obejmując wyłącznie nowe akcje wyemitowane przez spółkę. Dzięki przejęciu kontroli możemy już wykorzystać pewne synergie, które wzmocnią spółkę i równolegle wprowadzą nasz biznes detaliczny na wyższy poziom” – powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Zamiar przejęcia Ruchu Orlen zgłosił w kwietniu ubiegłego roku. W czerwcu tego roku podpisano umowę inwestycyjną, w tym samym miesiącu na przejęcie zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tym miesiącu Orlen spłacił wierzytelności Ruchu, co otworzyło drogę do sfinalizowania transakcji.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/komun./#Prostak/i wz/w dyd

COMMENTS