HomeCiekawostki

Organizatorzy zapowiadają zmiany w ceremonii rozdania Oscarów

Organizatorzy zapowiadają zmiany w ceremonii rozdania Oscarów

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wprowadza zmiany w ceremonii rozdania Oscarów. Organizatorzy ogłosili, że między innymi pojawi się kolejna oscarowa kategoria, a gala będzie krótsza.
Zmiany ogłoszono w krótkim komunikacie, zamieszczonym w mediach społecznościowych. Amerykańska Akademia Filmowa wysłała też do swych członków listy ze szczegółami nowinek.
Najistotniejszą jest wprowadzenie nowej kategorii – najlepszy film popularny. Choć nie ujawniono szczegółów, zdaniem ekspertów, o tę statuetkę będą walczyć twórcy obrazów, które w danym roku zarobią najwięcej, przyciągając do kin najliczniejszą publiczność.
Organizatorzy zareagowali też na pojawiającą się od lat krytykę, która dotyczy przedłużania się gali. Według nowych wytycznych, jej czas ma zostać skrócony do 3 godzin. W związku z tym część statuetek zostanie rozdana podczas przerw reklamowych. Na razie nie poinformowano jednak, których momentów na żywo nie zobaczą telewidzowie.
Organizatorzy liczą, że dzięki zdynamizowaniu wydarzenia Oscary staną się “bardziej dostępne globalnie”.
Przy okazji ogłoszenia zmian poinformowano też o terminie gali w 2020 roku. Odbędzie się ona nieco wcześniej niż zwykle – 9 lutego. Dotychczas ceremonie organizowano pod koniec lutego lub w marcu.
Najbliższe Oscary, prawdopodobnie jeszcze w starej formie, odbędą się 24 lutego przyszłego roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Orłowski/Chicago/em/sk

COMMENTS