HomePOLSKA

Organizatorzy Marszu Niepodległości apelują do prezydenta, aby wstrzymał się z organizacją państwowego marszu

Organizatorzy Marszu Niepodległości apelują do prezydenta, aby wstrzymał się z organizacją państwowego marszu

Organizatorzy Marszu Niepodległości apelują do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wstrzymał się z organizacją państwowego marszu w dniu 11 listopada. Chcą, aby wcześniej sąd wypowiedział się na temat decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zakazała marszu organizowanego przez środowiska narodowe. Jego organizatorzy zapowiedzieli dziś na briefingu prasowym w Sejmie, że odwołają się do sądu od decyzji prezydent Warszawy. 

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz uważa, że jest ona niesłuszna. W jego ocenie budzi ona niepotrzebne emocje wokół marszu i podgrzewa atmosferę. Bąkiewicz jest pewny, że środowiska narodowe wygrają sądową batalię z prezydent Warszawy w tej sprawie.

Jednocześnie prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości dodał, że z drugiej strony decyzja prezydenta jest radosną wiadomością, ponieważ oznacza ona, że 11 listopada ulicami Warszawy na pewno przejdzie Marsz Niepodległości.
Marsz państwowy organizowany 11 listopada odbędzie się na trasie Marszu Niepodległości organizowanego przez środowiska narodowe. Oznacza to, że przejdzie on od Ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi na błonia Stadionu Narodowego. Marsz zostanie objęty patronatem narodowym prezydenta Andrzeja Dudy, a jego organizacją zajmie się rząd.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Michał Fabisiak/kano

COMMENTS