Orban w Polsce. “Popieramy decydującą rolę Polski”

Orban w Polsce. “Popieramy decydującą rolę Polski”

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w trakcie spotkania z premierem Węgier Viktorem Orbánem, zostały poruszone kwestie związane z wieloletnimi ramami finansowymi, migracjami i uchodźcami. Polska jest pierwszym krajem, w którym szef węgierskiego rządu składa oficjalną wizytę po ubiegłotygodniowym zaprzysiężeniu na urząd premiera. 
Mateusz Morawiecki powiedział podczas wspólnej konferencji w Kancelarii Premiera, że rozmowy dotyczyły również współpracy dwustronnej obu krajów. Podziękował premierowi Węgier za promowanie tej współpracy. Rozmowy dotyczyły też infrastruktury i współpracy kulturalnej.
Premier Węgier spotka się też dziś z prezydentem Andrzejem Dudą i marszałkiem Senatu – Stanisławem Karczewskim.
W miniony czwartek, podczas wystąpienia w węgierskim parlamencie Viktor Orbán mówił o konieczności rozwoju współpracy gospodarczej w Europie Środkowej. “Nasze stolice i inne miasta będą połączone drogą, koleją i w powietrzu. Popieramy decydującą rolę Polski i we współpracy z nią położymy podwaliny pod duży środkowoeuropejski obszar gospodarczy” – powiedział Viktor Orbán.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0