HomePILNE

Orban w Białym Domu

Orban w Białym Domu

Prezydent USA Donald Trump spotkał się w Białym Domu z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Amerykański prezydent określił swego gościa mianem bardzo szanowanego przywódcy. Główne tematy rozmów to współpraca wojskowa i gospodarcza.

Podczas spotkania w Gabinecie Owalnym Donald Trump ocenił stosunki amerykańsko- węgierskie jako bardzo dobre. Prezydent USA chwalił swego gościa. „To wielki zaszczyt gościć premiera Węgier. Viktor Orban ma wiele osiągnięć, bardzo szanowany w całej Europie, może trochę kontrowersyjny – tak jak ja – ale nie ma w tym niczego złego. Wykonuje Pan świetna robotę i zapewnia pan swemu krajjowi bezpieczeństwo” – mówił Donald Trump.
Pytany o odchodzenie Wegier od zasad demokracji Victor Orban podkreślił, że przestrzega konstytucji i służy obywatelom swego kraju. „Nasz rząd został wybrany przez naród kilkakrotnie. Cieszymy się, że możemy służyć narodowi” – odpowiedział wegierski premier.
Główne tematy rozmowy premiera Orbana z prezydentem Trumpem to współpraca wojskowa i ekonomiczna, szczególnie w dziedzinie energetyki.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton / Biały Dom /mtCOMMENTS