HomeTechnologie

Orange i Plus wyłączają popularne usługi SMS i MMS. Tak nie wyślesz już wiadomości!

Orange i Plus wyłączają popularne usługi SMS i MMS. Tak nie wyślesz już wiadomości!

Dwie duże sieci komórkowe – Orange oraz Plus – wyłączają popularne usługi SMS i MMS. Już wkrótce nie wyślesz tym sposobem wiadomości. O co chodzi? Sprawdź!

 

Dwie największe sieci komórkowe w Polsce – Orange i Plus – zdecydowały się wyłączyć bramki SMS i MMS. Te popularne niegdyś usługi pozwalały wysyłać wiadomości tekstowe i obrazkowe z internetu na telefon. Operatorzy sieci wyjaśniają, że Bramka SMS/MMS, kiedyś popularna i powszechnie używana, dziś straciła na popularności i jest coraz rzadziej wykorzystywana przez użytkowników. Orange wyłączy bramkę SMS/MMS 1 lutego 2020 roku.

 

Usługę bramka SMS/MMS planuje również wyłączyć Plus. – Informujemy o planowanym wyłączeniu usług Bramka SMS oraz Bramka SMS do sieci Plus – czytamy w komunikacie na stronie operatora. 13 stycznia 2020 roku wyłączone już zostały numery SMS Premium: 7266, 7566 oraz 7966 umożliwiające kolejne zasilenia konta punktowego w usłudze Bramka SMS. Stan punktów można sprawdzić, logując się do konta w bramce SMS i wchodząc w zakładkę “Konto”. – Zalecamy wykorzystanie punktów zgromadzonych na Państwa koncie do dnia zamknięcia Usługi – informuje Plus.

 

Kiedy sieć Plus wyłączy zupełnie Bramkę SMS/MMS? – O terminie wyłączenia usług oraz dostępu do strony sms.plus.pl poinformujemy Państwa ze stosownym wyprzedzeniem odrębnym komunikatem na stronie sms.plus.pl oraz na plus.pl/bramkasms jak również w wiadomości SMS wysłanej na numer telefonu komórkowego przypisanego do Państwa konta.

 

Jednocześnie przypominamy, że abonenci sieci Plus mają możliwość korzystania z ofert pozwalających na wysyłanie nielimitowanych SMS-ów – czytamy w komunikacie – Internetową bramkę SMS wyłączyła już sieć Play. W T-Mobile jak na razie bramki SMS/MMS są dostępne.

 

aip

COMMENTS