HomeUSAChicago

Oprah Winfrey przekazała milion dolarów na budowę prezydenckiego centrum im. Obamy w Chicago

Oprah Winfrey przekazała milion dolarów na budowę prezydenckiego centrum im. Obamy w Chicago

Oprah Winfrey jest wśród dziewięciu darczyńców, którzy przekazali ponad milion dolarów na budowę prezydenckiego centrum i biblioteki im. Baracka Obamy w Chicago.

 

Oprócz znanej dziennikarki, filantropki i bizneswoman tak dużą kwotę przekazała na fundację byłego prezydenta między innymi rodzina Hostetter z Bostonu. Po milionie dolarów wpłacili też Amy i Joshua Boger, The California Endowment, Fidelity Charitable Fund, The Parker Foundation, John & Jacolyn Bucksbaum Family Foundation oraz Barbara Schmidt. Fundacja Baracka Obamy opublikowała w poniedziałek najnowszą listę darczyńców, którzy w tym roku przekazali pieniądze na prezydenckie centrum. Darowizny wahają się od 100 do 250 tysięcy dolarów, jednak najwięcej jest tych poniżej 10 tysięcy dolarów.

Koszt budowy prezydenckiego centrum w chicagowskim parku Jackson oszacowano na 500 milionów dolarów. Pieniądze na ten cel będą pochodzić od prywatnych sponsorów. W tym roku spodziewane jest uroczyste rozpoczęcie budowy biblioteki i muzeum im. Obamy.

 

BKCOMMENTS