15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Opozycja obiecuje niepełnosprawnym realizację ich postulatów. Jest tylko jeden problem: nie rządzą…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Opozycja obiecuje niepełnosprawnym realizację ich postulatów. Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego-Unii Europejskich Demokratów, Nowoczesnej, Kukiz’15, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Partii Razem i Platformy Obywatelskiej podpisali pod Sejmem „Pakt solidarnościowy na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunek i opiekunów”. Pakt zawiera 4 punkty, w tym wprowadzenie comięsięcznego dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 złotych.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że trwający od ponad miesiąca w Sejmie protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów uświadomił wielu osobom, jak ważne jest wspólnotowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. W imieniu pozostałych polityków zadeklarował, że „po kolejnych wyborach” spełnią cztery postulaty, o których mówią protestujący w Sejmie i niepełnosprawni w całej Polsce. Wymienił dodatek rehabilitacyjny, reformę systemu orzecznictwa, wsparcie w dostępności do urzędów i miejsc pracy, wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie świadczeń pielęgnacyjnych a także realizację Karty Praw Osób z Niepełnosprawnościami.

Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza, „rząd nie dał rady, przez wiele tygodni protestu nie doszedł do porozumienia”. Polityk dodał, że obecnie Prawo i Sprawiedliwość może przegłosować te zobowiązania i ustawy, których domagają się osoby z niepełnosprawnościami, jednak sygnatariusze paktu „zaraz po wyborach”, niezależnie od tego, jaką rolę będą pełnić w nowym parlamencie, będą współdziałać na rzecz wprowadzenia Paktu solidarnościowego.

Podpisy pod paktem złożyli: Władysław Kosiniak-Kamysz i Jacek Protasiewicz z PSL-UED, Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15, Włodzimierz Czarzasty z SLD, Julia Zimmerman z Partii Razem, Monika Rosa z Nowoczesnej, Michał Szczerba z PO i Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka niezrzeszona, która nie należy do żadnej partii.

IAR/I.Szczęsna/Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520