HomePOLSKA

Opozycja chce wyjaśnień ws. budowy S12 koło Radomia. Były “naciski motywowane chęcią zysku na spekulacji gruntami”?

Opozycja chce wyjaśnień ws. budowy S12 koło Radomia. Były “naciski motywowane chęcią zysku na spekulacji gruntami”?

Opozycja domaga się wyjaśnień w sprawie budowy odcinka trasy szybkiego ruchu S12 – obwodnicy Radomia. Platforma Obywatelska złożyła wniosek, by na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejmu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przedstawił informację na ten temat. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej szef klubu PO Sławomir Neumann.

Z kolei Nowoczesna zwróciła się do CBA o skontrolowanie działań w sejmowym zespole do spraw budowy trasy S12, Urzędzie Miejskim w Radomiu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak wyjaśnił podczas konferencji poseł Mirosław Suchoń, celem tych działań “powinno być ustalenie, czy powodem nagłej zmiany przebiegu trasy S12 na terenie gminy Kowala w woj. mazowieckim były zewnętrzne naciski motywowane chęcią zysku na spekulacji gruntami”.

O sprawę był pytany podczas konferencji prasowej szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba. Jak powiedział, informacje są “szczegółowo analizowane”. “Przypomnę, że już raz ogólnopolska gazeta, jeżeli chodzi o ten rzekomy układ radomski, przepraszała. Zobaczymy, jak będzie w tym przypadku” – dodał.

Działania opozycji mają związek z wyemitowanym na antenie TVN24 reportażem “Układ radomski”. Jest w nim między innymi mowa o zmianie przebiegu trasy szybkiego ruchu S12 w okolicach Radomia. Pierwotnie był on wytyczony z dala od zabudowań, przez nieużytki. Według reportażu, zmieniono go tak, aby trasa przebiegała przez grunty należące do osób powiązanych z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Cytowani w materiale telewizyjnym mieszkańcy gminy Kowala koło Radomia, przez którą ma przechodzić droga, zastanawiali się, kto zdecydował o zmianie przebiegu trasy i podejrzewają, że ktoś chce zarobić na spekulacjach nieruchomościami.

 

IAR/Naukowicz/dw

COMMENTS