-1.2 C
Chicago
poniedziałek, 1 marca, 2021

Opozycja chce wyjaśnień ws. budowy S12 koło Radomia. Były „naciski motywowane chęcią zysku na spekulacji gruntami”?

Popularne

Opozycja domaga się wyjaśnień w sprawie budowy odcinka trasy szybkiego ruchu S12 – obwodnicy Radomia. Platforma Obywatelska złożyła wniosek, by na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejmu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przedstawił informację na ten temat. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej szef klubu PO Sławomir Neumann.

Z kolei Nowoczesna zwróciła się do CBA o skontrolowanie działań w sejmowym zespole do spraw budowy trasy S12, Urzędzie Miejskim w Radomiu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak wyjaśnił podczas konferencji poseł Mirosław Suchoń, celem tych działań „powinno być ustalenie, czy powodem nagłej zmiany przebiegu trasy S12 na terenie gminy Kowala w woj. mazowieckim były zewnętrzne naciski motywowane chęcią zysku na spekulacji gruntami”.

O sprawę był pytany podczas konferencji prasowej szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba. Jak powiedział, informacje są „szczegółowo analizowane”. „Przypomnę, że już raz ogólnopolska gazeta, jeżeli chodzi o ten rzekomy układ radomski, przepraszała. Zobaczymy, jak będzie w tym przypadku” – dodał.

Działania opozycji mają związek z wyemitowanym na antenie TVN24 reportażem „Układ radomski”. Jest w nim między innymi mowa o zmianie przebiegu trasy szybkiego ruchu S12 w okolicach Radomia. Pierwotnie był on wytyczony z dala od zabudowań, przez nieużytki. Według reportażu, zmieniono go tak, aby trasa przebiegała przez grunty należące do osób powiązanych z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Cytowani w materiale telewizyjnym mieszkańcy gminy Kowala koło Radomia, przez którą ma przechodzić droga, zastanawiali się, kto zdecydował o zmianie przebiegu trasy i podejrzewają, że ktoś chce zarobić na spekulacjach nieruchomościami.

 

IAR/Naukowicz/dw

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obowdnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
    Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje
    http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg
    Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przełużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane