HomeOpolskie

Opolskie: Zwęglone ciała pod Krzywą Górą. Mogą należeć do obywateli Chin

Opolskie: Zwęglone ciała pod Krzywą Górą. Mogą należeć do obywateli Chin

Dwa ciała znalezione w środę po południu w spalonym volkswagenie touranie w lesie w rejonie Krzywej Góry pod Namysłowem mogą należeć do małżeństwa Chińczyków, którzy od kilku lat prowadzą sklep w Prudniku.

Zaginięcie pary obywateli Chin zgłosił kilka dni temu brat mężczyzny. To właśnie ta para miała jeździć volkswagenem touranem, samochodem, który spalił się w środę w lesie w rejonie Krzywej Góry. W środku znaleziono dwa zwęglone ciała.

 

– Sprawdzamy ten trop, faktycznie prudnicka policja miała zgłoszenie dotyczące zaginięcia małżeństwa, a w tym spalonym samochodzie były dwie osoby – mówi Anita Dąbrowa-Derda, prokurator rejonowy w Kluczborku. – Będą tu jednak konieczne badania DNA. Policjanci prowadzą postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kluczborku, która w czwartek wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch osób.

 

– Nieumyślnego, bo na tym etapie śledztwa nie ma żadnych dowodów na działanie osób trzecich, nie wiadomo tez jeszcze, co było źródłem ognia, ustalą to biegli – dodaje prokurator. Decyzją prokuratora nadzorującego śledztwo, wrak samochodu został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a ciała przekazane do sekcji zwłok, która ma się odbyć w piątek. Przypomnijmy.

 

W środę przed godziną 15.00 namysłowscy strażacy otrzymali informację, że pali się las w okolicy Krzywej Góry pod Namysłowem. Dym zauważył pracownik z wieży obserwacyjnej. Do akcji natychmiast wyjechali strażacy. W międzyczasie na miejsce dojechał leśniczy, który stwierdził, że w płomieniach stoi samochód. W środku były dwa zwęglone ciała. Do identyfikacji będą konieczne badania DNA.

 

– Volkswagen touran został znaleziony na skrzyżowaniu dwóch dróg w lesie – mówi młodszy aspirant Paweł Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. – Nie ma śladów, żeby doszło do wypadku. Do pracy zaangażowano również przewodnika z psem tropiącym.

 

aip

COMMENTS