Opolskie: Dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla w Paczkowie. Czad ulatniał się w dwóch kamienicach

Opolskie: Dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla w Paczkowie. Czad ulatniał się w dwóch kamienicach

Mieszkańcy dwóch kamienic w Paczkowie musieli spędzić noc z niedzieli na poniedziałek poza domem. Przez całą dobę w budynkach utrzymywało się wysokie stężenie czadu.

W niedzielę wczesnym rankiem pogotowie ratunkowe zawiadomiło komendę straży pożarnej w Nysie, że w jednej z kamienic przy ul. Staszica, w centrum Paczkowa dwie osoby zatruły się czadem. Poszkodowanych – lokatorkę mieszkania i jej 90-letniego ojca – pogotowie zabrało do szpitala. Strażacy stwierdzili, że w mieszkaniu na parterze utrzymuje się bardzo wysokie stężenie tlenku węgla, dochodzące miejscami nawet do 1000 ppm. Pomiary wykazały także czad na korytarzu budynku, z którego ewakuowano 6 osób.

 

Jak informuje mł. bryg. Paweł Gotkowski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Nysie, strażacy ustalili, że śmiertelnie groźny tlenek węgla wydobywa się z kotłowni, znajdującej się w łączniku pomiędzy dwoma kamienicami i kanałami ciepłowniczymi dociera aż do mieszkań w obu kamienicach. Z drugiego budynku, także ogrzewanego przez tę samą kotłownię, ewakuowano kolejnych 8 osób.

 

Wszyscy musieli spędzić noc poza domem, bowiem mimo wygaszenia paleniska i stałego wietrzenia, czad ciągle wydobywał się z instalacji. Dopiero w poniedziałek rano poziom tlenku węgla spadł do zera. Strażacy, którzy całą noc dozorowali dwa budynki, przekazali je administratorowi i lokatorzy mogli powrócić do mieszkań.

 

Krzysztof Strauchmann aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0