3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Opolskie: Brat gwałcił małoletnią siostrę, usłyszał wyrok. Sąd: 3,5 roku więzenia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

3,5 roku więzienia dla 23-letniego mieszkańca jednej z oleskich wsi, który został skazany prawomocnie za wykorzystywanie seksualne swojej małoletniej siostry.

Sprawa ze względu na jej delikatny charakter oraz dobro pokrzywdzonej toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Wiadomo tylko, że 23-letni dziś Mateusz B., mieszkaniec jednej ze wsi pod Olesnem (kiedy dochodziło do czynów miał 17 lat) molestował seksualnie i gwałcił swoją ośmioletnią siostrę. Do czynów tych miało dochodzić od 13 lipca 2011 do czerwca 2013 roku oraz od lutego 2014 do połowy października roku 2016 roku. Sąd Rejonowy w Oleśnie w lipcu tego roku skazał Mateusza B. na cztery lata pozbawienia wolności, zakazał też kontaktu z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż pięć metrów oraz nakazał opuszczenie na okres czterech lat mieszkania, które wspólnie zajmują.

 

– Z tym, że okres tych czterech lat będzie liczony dopiero po tym, jak skazany opuści zakład karny – mówi Aneta Rempalska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu. Od wyroku odwołał się prokurator i obrońca oskarżonego. Ten drugi co do winy i kary swojego klienta, zarzucał też błąd sądu w ustaleniach faktycznych. Sąd Okręgowy w Opolu, który rozpatrywał apelację częściowo poparł apelację obrońcy i obniżył Mateuszowi B. karę do 3,5 roku wiezienia. – W pozostałej części zaskarżony wyrok został utrzymany w mocy – dodaje Aneta Rempalska. Wyrok jest prawomocny.

 

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520