Opole 2017: Co będzie działo się w mieście w czasie festiwalu?

Opole 2017: Co będzie działo się w mieście w czasie festiwalu?

Kawiarenka z Gwiazdami i odsłonięcie nowych „przystanków” w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki to niektóre spośród okołofestiwalowych imprez.

W tym roku sercem imprez tzw. około festiwalowych będzie Rynek i zlokalizowana w nim Strefa Widza, gdzie można będzie nie tylko zobaczyć transmisję 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, ale też spotkać wykonawców. – Zaczynamy w czwartek o godz. 19. pierwszą w Opolu Yachoteką, czyli podsumowaniem funkcjonującego od 25 lat w Gdańsku festiwalu polskich wideoklipów Yach Film Festiwal. Podczas tego wydarzenia zobaczmy najlepsze i najbardziej nagradzane polskie klipy, a opowiedzą o nich Yach Paszkiewicz wraz z Tomaszem Żądą z radiowej Trójki.

 

Spotkanie będzie też zapowiedzą grudniowego festiwalu, który po ćwierćwieczu przeniesie się do Opola – zdradza Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. Impreza potrwa do godz. 23.

 

Na piątek (17.30) zaplanowano z kolei projekcję filmu dokumentalnego „Dobry wieczór Opole!”, przygotowanego przez Muzeum Polskiej Piosenki. Opowiada on historię festiwali. Później odbędzie się koncert Janusza Radka z zespołem, a po nim rozpocznie się transmisja koncertów z opolskiego amfiteatru. To nie koniec atrakcji… – Transmisje w Strefie Widza będą się odbywały w piątek, sobotę i niedzielę.

 

Dodatkowo w sobotę i niedzielę zapraszamy do Kawiarenka z Gwiazdami na scenie ustawionej przy ratuszu. Tam od godz. 13.30 co pół godziny będą pojawiały się kolejne gwiazdy, a spotkania z nimi poprowadzi Artur Orzech. W międzyczasie wystąpi także grupa, która wygrała konkurs na piosenkę o Opolu – mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji w Urzędzie Miasta Opola.

 

W sobotę (16 września) w Kawiarence spotkamy: Krzysztofa Kiljańskiego, Dodę, Izabelę Trojanowską, Feel, Zakopower, Pawła Stasiaka, Marlenę Drozdowską, Kombi. W niedzielę (17 września) na Rynku będą: Pectus, Bracia, Anna Wyszkoni, Karolina Skrzyńska, De Mono, Formacja Nieżywych Schabuff oraz Kasia Cerekwicka. Przez cały weekend będą także odsłaniane gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki.

 

Wśród nich znajdą się: Anna Wyszkoni, Jan Pietrzak i Marek Dutkiewicz. Odsłonięcia mają się odbywać w piątek i sobotę. Godziny zostaną dopiero podane.

 

-Ania Wyszkoni pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku i odsłoni tam swoją gwiazdę.
-Doda pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
-Janusz Radek wystąpi w piątek (15 września) w Opolu.
-Piotr Kupicha z zespołu Feel pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
-Paweł Stasiak, Papa D., pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
-Krzysztof Kiljański pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
-Pectus pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
-Izabela Trojanowska pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
-Zakopower pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
-Yach Paszkiewicz w czwartek (14 września) pojawi się na Yachotece.
-Bracia Cugowscy pojawią się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
-Olek Klepacz, lider Formacji Nieżywych Schabuff pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
-Kasia Cerekwicka pojawi się w Kawiarence z Gwiazdami na Rynku.
aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0