HomePOLSKA

Opera mydlana PiS-u czyli rekonstrukcja rządu

Opera mydlana PiS-u czyli rekonstrukcja rządu

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział, że rekonstrukcja rządu ma szeroki zakres – zarówno personalny, jak i dotyczący organizacji pracy Rady Ministrów. W obozie Zjednoczonej Prawicy trwają rozmowy na ten temat.

Według Pawła Muchy, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, należy pozytywnie oceniać plan usprawnienia funkcjonowania Rady Ministrów. “Przede wszystkim to jest ten aspekt związany z funkcjonowaniem działów administracji rządowej, czyli porządkowania pewnych kompetencji, efektywnego, sprawnego zarządzania, przyporządkowania poszczególnych działów administracji rządowej określonemu ministrowi” – wyjaśnił. Dodał, że takie zmiany sprawią, iż proces rozstrzygania spraw, czy kwestie organizacji prac będą przebiegać sprawniej.
Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział wczoraj, że rozmowy na temat rekonstrukcji rządu powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu. Liczba ministerstw została ustalona, a dopracowywane są szczegóły.

Zmiany w Radzie Ministrów zapowiedział w lipcu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ma do nich dojść na przełomie września i października.

 

*

Zaplanowane na dziś rozmowy liderów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy zostały odwołane. Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział, że spotkanie odbędzie się w innym dniu, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Rozmowy miały dotyczyć m.in. nowej umowy koalicyjnej oraz rekonstrukcji rządu.

Zmiany w Radzie Ministrów zapowiedział w lipcu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ma do nich dojść na przełomie września i października. W ramach rekonstrukcji ma zostać m.in. zmniejszona liczba ministerstw, co ma usprawnić proces decyzyjny w rządzie.

Wczoraj szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział, że rozmowy w sprawie rekonstrukcji rządu powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu. Podkreślił, że uczestnicy negocjacji są bliżej porozumienia niż w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Ryszard Terlecki poinformował, że liczba ministerstw jest już ustalona, trwają rozmowy o szczegółach.

 

 


IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Fabisiak/w dw

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR1&IAR wcześniejsze/d Wj/w wk

COMMENTS