14.6 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Olympique Lyon zwycięzcą kobiecej Ligi Mistrzów. Asysta polskiej zawodniczki

Piłkarki nożne Olympique’u Lyon triumfowały w niedzielnym finale Ligi Mistrzyń rozgrywanym w hiszpańskim San Sebastian. Zawodniczki z Francji triumfowały po raz 5. z rzędu w tych rozgrywkach. W decydującym spotkaniu zespół z Lyonu wygrał z VfL Wolfsburg 3:1 (2:0).

W 25. minucie na listę strzelców wpisała się Francuzka Eugénie Le Somme, a minutę przed przerwą wynik podwyższyła Japonka Saki Kumagai. Honorowego gola dla Wolfsburga strzeliła w 58. minucie Niemka Alexandra Popp. Przy tym trafieniu asystę zaliczyła polska zawodniczka – Ewa Pajor.

Zwycięstwo Lyonu przypieczętowała w 88. minucie Sara Bjork Gunnarsdottir z Islandii.

Pajor opuściła plac gry w 61. minucie. Z kolei inna reprezentantka Polski, a zarazem bramkarka Wolfsburga – Katarzyna Kiedrzynek – mecz obejrzała z ławki rezerwowych.

Dla Olympique’u Lyon to 7. triumf w historii w tych rozgrywek.