Olkusz: Ruszył proces w sprawie mężczyzny oskarżonego o próbę spalenia żony i dzieci

Olkusz: Ruszył proces w sprawie mężczyzny oskarżonego o próbę spalenia żony i dzieci

Według ustaleń prokuratury 44-letni Adam D. z Olkusza oblał żonę i dzieci benzyną, po czym zapalił zapalniczkę grożąc, że ich pozbawi życia. Na szczęście niedoszłym ofiarom udało się uniknąć tragedii. Prokuratura uznała, że było to usiłowanie zabójstwa. Sąd wyłączył jawność procesu ze względu na dobro dzieci poszkodowanej.

Oskarżony podczas przesłuchania w prokuraturze nie przyznał się do winy. W złożonych wyjaśnieniach zaprzeczył, że celowo polał bliskich cieczą łatwopalną. Dodał, że benzynę rozlał w domu przypadkowo potykając się o stojący w kuchni kanister. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, 20 sierpnia ubiegłego roku. Zanim 43-latek zaatakował żonę i dzieci, pod wpływem alkoholu urządził sobie rajd po Olkuszu. Policjanci zostali zaalarmowani o tym, że po mieście grasuje pijany kierowca około godziny 1.00.

 

Chwilę później odebrali kolejny telefon. Żona 43-latka zgłosiła, że pijany mąż oblał benzyną ją oraz ich nastoletnie dzieci i zagroził podpaleniem. Gdy patrol przybył pod wskazany adres, rodzina oczekiwała na zewnątrz. 43-latek zabarykadował się natomiast w budynku. Funkcjonariuszom udało się wejść do środka przez drugie wejście i ująć mężczyznę. Rodzina od kilku lat była objęta niebieską kartą.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0