3.6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Oliwia Czupryńska ze srebrnym medalem bilardowych mistrzostw Europy

W Austrii rozgrywane są bilardowe mistrzostwa Europy. Srebrny medal w odmianie 14/1 zdobyła Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce.

W mistrzostwach startuje większa grupa polskich bilardzistów, którymi opiekuje się jako trener Marcin Krzemiński, honorowy prezes Polskiego Związku Bilardowego i zarazem wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych. Czupryńska przegrała dopiero w finale z utytułowaną Austriaczką Jasmin Ouschan 2:75. Reprezentantka gospodarzy ma już na koncie osiem tytułów mistrzyni Europy w tej odmianie. Dla Czupryńskiej jest to natomiast drugie wicemistrzostwo Europy w 14/1. W odmianie 14/1 brązowy medal wywalczył też Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa. Polak przegrał walkę o wejście do finału z Rosjaninem Konstantinem Stepanem 36-125. Mistrzem w tej odmianie został Albin Ouschan, brat Jasmin Ouschan. Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy tytuły zgarnęło rodzeństwo. W odmianie 14/1 startowali też inni bilardziści Nosanu Kielce. Tomasz Kapłan sklasyfikowany został na piątym miejscu, dziewiąta była Katarzyna Wesołowska, a Karol Skowrerski poza pierwszą trzydziestką. W poniedziałek rozpoczęła się rywalizacja w odmianie 10 bil i zawodników na wózkach inwalidzkich. Mistrzostwa potrwają do 12 kwietnia.