14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Okrągły oświatowy stół. Jakie efekty?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów poinformował, że podczas zaplanowanej na ten tydzień sesji plenarnej okrągłego stołu dotyczącego oświaty premier Mateusz Morawiecki podsumuje dotychczasowe prace podgrup. 

Minister ponownie zaprosił Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych do udziału w obradach. Jak mówił w TVP Info, w dyskusji przy oświatowym okrągłym stole nie ma tematów tabu i należy kontynuować dialog.
Minister przypomniał, że za nami inauguracyjna sesja plenarna z udziałem premiera. Trwają prace w podstolikach. Po zaplanowanej na ten tydzień kolejnej sesji ogólnej, w której weźmie udział szef rządu, prawdopodobnie nastąpi dalsza praca w grupach tematycznych. „Bez rozmowy, bez dialogu niczego nie osiągniemy w tej sprawie” – podkreślił Jacek Sasin.
W sesji plenarnej rozpoczynającej obrady oświatowego okrągłego stołu 26 kwietnia wzięło kilkadziesiąt osób. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom z zaproszenia nie skorzystali przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego. Brakowało także przedstawicieli Forum Związków Zawodowych oraz opozycyjnych klubów parlamentarnych, z wyjątkiem Kukiz’15.
We wtorek rozpoczęły się prace w podstolikach tematycznych. Obrady były skupione wokół pięciu tematów: „Nauczyciel w systemie edukacji”, „Jakość edukacji”, „Nowoczesna szkoła”, „Uczeń w systemie edukacji” oraz „Rodzic w systemie edukacji”. W dyskusji wzięło udział ponad 100 osób. Zapowiedziano wówczas, że rozmowy mają być kontynuowane 10 maja.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP Info & wcześn./jl/jj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520