HomePOLSKAPodlaskie

Okradał kobiety podczas… całowania

Okradał kobiety podczas… całowania

Policjanci z II białostockiego komisariatu zatrzymali wczoraj 44-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzewany jest o okradanie poznanych na portalu randkowym kobiet, wykorzystując ich nieuwagę podczas spotkań.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na Komisariat Policji II w Białymstoku zgłosiła się 44-latka, która poinformowała o kradzieży portfela z dokumentami i kartą bankomatową. Doszło do niej w jednym z lokali gastronomicznych na osiedlu Wysoki Stoczek. – Funkcjonariusze zatrzymali także podejrzewanego o ten czyn 44-latka, którego pokrzywdzona poznała na jednym z portali randkowych i umówiła się tam na spotkanie – mówi oficer prasowy KMP w Białymstoku. – Wtedy to najprawdopodobniej mężczyzna wykorzystując nieuwagę kobiety ukradł jej portfel.
Podczas sprawdzania samochodu zatrzymanego mundurowi znaleźli zaginiony portfel 44-latki oraz drugi, należący do innej kobiety. Okazało się, że kolejna pokrzywdzona zgłosiła kradzież w I białostockim komisariacie. 45-latka również rozpoznała zatrzymanego mężczyznę, jako osobę z którą spotkała się na randkę. – Metody działania sprawcy w obu przypadkach były takie same – mówi oficer prasowy KMP w Białymstoku. – Po zainicjowaniu nowej znajomości na portalu randkowym zapraszał on na spotkanie potencjalną ofiarę. Następnie podczas randki w lokalu gastronomicznym odwracał uwagę kobiet obejmując je oraz całując i w tym czasie przeszukiwał ich kieszenie, bądź torebki zabierając w ten sposób znalezione portfele. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zajmie się nią sąd. Niewykluczone jest również, że okradzionych w podobny sposób kobiet jest więcej.
Portale randkowe coraz częściej stają się bazą dla przestępców czyhających na niczego niepodejrzewające osoby. Jednak w przypadku przestrzegania kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa można zminimalizować ryzyko stania się ofiarą kradzieży. – Podczas takich spotkań z nieznajomą osobą należy zachować szczególną ostrożność. – Należy uważać z ilością spożywanego alkoholu i pilnować swego drinka. – Trzeba także zwracać uwagę na swoją torebkę i wartościowe rzeczy znajdujące się w kieszeniach, nawet podczas okazywania sobie uczuć. – W razie odejścia na chwilę od stolika należy zabrać ze sobą torebkę, czy też portfel, aby potencjalny złodziej nie miał możliwości zostać sam z naszymi rzeczami.

adek (aip), Fot. Dreamstime.com

COMMENTS