HomeŁódzkie

Ojciec skatował dziecko w Łodzi. Czteromiesięczny niemowlak czeka na operację

Ojciec skatował dziecko w Łodzi. Czteromiesięczny niemowlak czeka na operację

Ojciec skatował dziecko w Łodzi. 26-latek skatował swoją córkę. Jest to już drugie pobicie dziewczynki. Niemowlaka czeka poważna operacja neurochirurgiczna, mężczyzna został zatrzymany przez prokuraturę. We wtorek wieczorem usłyszał zarzuty, m.in. usiłowania zabójstwa.

W niedzielę (13 października) po godz. 22 wieczorem do szpitala przy ul. Spornej zgłosiła się para łodzian: 23-letnia matka oraz 26-letni ojciec z czteromiesięczną córeczką. Dziewczynka miała na głowie siniaki. Wcześniej mężczyzna był sam w domu z córką, a matka w pracy. Gdy wróciła do domu po godz. 20, dowiedziała się, że jej córka ma widoczne siniaki. Kobieta natychmiast pojechała z dzieckiem do szpitala. – Z relacji kobiety wynikało, że do powstania obrażeń prawdopodobnie doszło w czasie gdy niemowlęciem zajmował się ojciec. Ten natomiast przekazywał rozbieżne informacje, co do okoliczności w których mogło dojść do urazu – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

Lekarze zareagowali od razu i zawiadomili policję. Funkcjonariusze zatrzymali 26-latka. Na dodatek po przebadaniu dziecka okazało się, że ma też inne urazy: złamane żebro oraz krwiak głowy. A w szpitalnych dokumentach był opis poprzedniego pobytu dziecka w szpitalu na Spornej. W nocy z 6 na 7 października zostało przyjęte z powodu pęknięcia kości czaszki. Wówczas powodem urazu podawanym przez ojca miał być upadek na podłogę. Do wypadku miało dojść w nocy w domu 26-latka, gdy samodzielnie opiekował się córką. Lekarze zawiadomili opiekę społeczną i po kilku dniach leczenia wypuścili dziecko do domu.

 

– Wobec rodzaju stwierdzonych obrażeń i braku wcześniejszych sygnałów o stosowaniu przemocy nie sposób było wówczas kwestionować okoliczności podawanych przez mężczyznę – tłumaczy Krzysztof Kopania. Teraz obrażenia były poważniejsze. Niemowlę zostało przewiezione do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Czeka je operacja neurochirurgiczna. – Stan nie jest stabilny – informuje Kopania. Dziecko nie jest jedyną ofiarą 26-letniego łodzianina. Prawdopodobnie także kobieta od kilku miesięcy również była ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej z jego strony. Od miesiąca para mieszkała osobno.

 

Ojciec zajmował się dzieckiem od czasu do czasu. We wtorek wieczorem mężczyzna usłyszał zarzuty. – Zdecydowaliśmy o przedstawieniu ojcu zarzutów; usiłowania zabójstwa 4 miesięcznej dziewczynki, znęcanie się nad nią że szczególnym okrucieństwem i spowodowania obrażeń – informuje Krzysztof Kopania. Kolejny zarzut dotyczy znęcania się nad 23- letnią matką dziewczynki. Łodzianinowi grozi nawet dożywocie. W środę rano sąd na wniosek prokuratury aresztował 26 – latka na trzy miesiące.

aip

COMMENTS