HomePOLSKA

Ojciec Rydzyk o “pedofilii: Obrzydliwe zjawisko, na które nie ma słów

Ojciec Rydzyk o “pedofilii: Obrzydliwe zjawisko, na które nie ma słów

Ojciec Tadeusz Rydzyk również zabrał głos w sprawie pedofilii w polskim Kościele. Dyskusja nabrała tempa po publikacji filmu braci Sekielskich pt. “Tylko nie mów nikomu”.

 

Co powiedział? Stwierdził, że to obrzydliwe zjawisko, na które nie ma słów. Duchowny zwraca jednak uwagę, że współczesny świat od lat seksualizuje. Gdzie są głosy oburzenia przeciwko deprawacji dzieci? – pyta o. Rydzyk na łamach “Naszego Dziennika”. Ponadto redemptorysta z Torunia stwierdził, że to, co dzieje się obecnie wokół Kościoła w Polsce, nie może zasłonić dobra, które Kościół robi.

 

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się na łamach “Naszego Dziennika” do sytuacji w polskim kościele i problemie pedofilii, o którym o kilku dni dyskutuje cała Polska po premierze filmu “Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich. Co powiedział? O. Rydzyk stwierdził, że film Tomasza Sekielskiego nie powinien “zasłaniać wszystkiego tego, co Kościół robi dobrego” – podkreśla redemptorysta.

 

W opinii o. Rydzyka współczesny świat “epatuje obrzydliwościami” w kierunku dzieci i młodzieży. – Gdyby za tym, co dziś się dzieje, stała troska o dobro i rzeczywista chęć walki z pedofilią, pokazywano by to zjawisko w innych stanach i zawodach, mówiono, jaki procent osób w innych grupach społecznych dopuszcza się tej zbrodni. Nie usprawiedliwiamy niczego, ale trzeba mówić prawdę, że odsetek księży jest nikły – podsumował redemptorysta.

 

Atak na Kościół w postaci “przemysłu pedofilii” o. Rydzyk ocenił jako zorganizowane działanie, mające na celu walkę z Kościołem. Duchowny stwierdził, że stoi za tym nienawiść. W opinii ojca Rydzyka grzech należy wyrywać, ale nie niszczyć człowieka i nie niszczyć Kościoła, ponieważ “Chrystus jest miłością”.

 

TK aipCOMMENTS