HomePOLSKA

Ojciec Rydzyk o hejcie, jaki dotyka duchownych w Polsce

Ojciec Rydzyk o hejcie, jaki dotyka duchownych w Polsce

O. Tadeusz Rydzyk, wraz z Andrzejem Jaworskim – byłym posłem PiS z Gdańska i przewodniczącym Instytutu Pamięć i Tożsamość św. Jana Pawła II, na antenie Radia Maryja mówili o hejcie, jaki dotyka duchownych w Polsce.

W poniedziałkowych “Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja gościli o. Tadeusz Rydzyk i Andrzej Jaworski. Mówili o atakach na księży, krytykowaniu biskupów, niedzielnym proteście pod kurią w Gdańsku, czy niedawnym incydencie z Bełchatowa (chodzi o 13-latka, który wypluł hostię).

 

Cały czas potęgują się ataki na kościół, na duchownych. Idzie potężny hejt na księży – Cały czas potęgują się ataki na kościół, na duchownych. Idzie potężny hejt na księży (…), to narasta coraz bardziej – mówił o. Tadeusz Rydzyk. – Pamiętam atak na abp. Marka Jędraszewskiego, który powiedział prawdę. Wyzwiska najgorsze, krzyki, awanturowanie się pod pałacem biskupim. A teraz następne. Na to nie można się zgodzić, to jest sianie nienawiści i wykorzystywanie do tego mediów społecznościowych.

 

O. Rydzyk dodał także, że katolicy powinni wyjaśniać nieporozumienia we własnym gronie zamiast „skarżyć się do mediów, do pogan”. Na koniec wspomniał również o braku możliwości dojazdu do kurii i katedry w Bydgoszczy. Katolicy w Bydgoszczy, weźcie się do tego, zadziałajcie.

 

– W takiej Bydgoszczy do kurii nie można dojechać, ani do katedry – mówił redemptorysta. – Prezydent zarządził. Czy to nie jest neokomunizm? Katolicy w Bydgoszczy, weźcie się do tego, zadziałajcie. Podpisy zbierajcie – do prezydenta, wojewody, posłów. A gdzie ci posłowie prawicowi? Co oni zrobili? Ja nie chce ich nazwisk mówić. O jednym myślę tam bardzo dobrze, ale coś za słaby. To trzeba być mężczyzną!

 

JM aip

COMMENTS