Ogromny pożar w fabryce tworzyw sztucznych Coko-Werk w Łodzi

Ogromny pożar w fabryce tworzyw sztucznych Coko-Werk w Łodzi

W poniedziałek rano, w zakładach przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi wybuchł pożar. Płonie fabryka Coko-Werk, zajmująca się produkcją tworzyw sztucznych. Chmura dymu widoczna jest z wielu części Łodzi.

Na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej, ale wciąż dojeżdżają kolejne. Ulica Lodowa została zamknięta przez policję na odcinku od ul. Dąbrowskiego do zakładu Coko-Werk. Coko-Werk to główny dostawca Bosha. Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani (ok. 100 osób). Jak udało nam się ustalić, w pożarze spłonęło również kilka samochodów. W rejonie fabryki został odłączony prąd, a okoliczne firmy odesłały pracowników do domów.

 

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Łodzi apeluje do mieszkańców miasta znajdujących się w strefie zadymienia aby zachowali niezbędne środki ostrożności. Ze względu na możliwość występowania w dymie toksycznych środków, unikali z nim kontaktu, nie otwierali okien i balkonów. MPK Łódź wstrzymało ruch tramwajowy i autobusowy na ul.Lodowej przy ul. Dąbrowskiego w dwóch kierunkach jazdy. Autobusy linii: 69, 69A oraz 95 kierowane są objazdem od Dąbrowskiego-Wedmanowej ulicą Dąbrowskiego, Lodową na swoją trasę (z pominięciem ul. Wedmanowej).COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Kisiek 5 lat

    Mysle, ze Ci pracownicy spokojnie sobie poradza. GE na lodowej rekrutuje bez agencji. Daja dwójkę do ręki – bezrobocie im nie grozi.