HomePOLSKA

Ogromne kary za próbę sprzedaży Bonu Turystycznego. Nawet 1 milion złotych lub kara pozbawienia wolności

Ogromne kary za próbę sprzedaży Bonu Turystycznego. Nawet 1 milion złotych lub kara pozbawienia wolności

Obowiązujący od 1 sierpnia br. Polski Bon Turystyczny nie może być wystawiany na sprzedaż. – Na portalach ogłoszeniowych można zaobserwować próby sprzedaży Bonu Turystycznego. Bez względu na towarzyszące temu okoliczności, takie działania są niezgodne z prawem- ostrzega ekspert. Czy można sprzedać Bon Turystyczny? Jakie kary grożą za próbę sprzedaży Bonu turystycznego?

– Na portalach ogłoszeniowych można zaobserwować próby sprzedaży Bonu Turystycznego. Bez względu na towarzyszące temu okoliczności, takie działania są niezgodne z prawem. Ustawodawca na etapie prac legislacyjnych rozpoznał taki proceder i przewidział za niego karę grzywny (nawet do jednego miliona złotych), karę ograniczenia wolności albo, w przypadku najzuchwalszych czynów, karę pozbawienia wolności do lat 3.

 

Należy być wyjątkowo czujnym na takie procedery i uważać na oszustów, którzy będą próbowali wyłudzić w ten sposób pieniądze- zwraca uwagę mecenas Adam Ziębicki z kancelarii Chałas i Wspólnicy, cytowany w komunikacie. Nie jest to jedyny przypadek związany z funkcjonowaniem bonu, w którym przewidziano karę grzywny, ograniczenia bądź pozbawienia wolności.

 

Ustawa wprost wskazuje, że zabronione są również działania podmiotów, które w działaniach promocyjnych używają hasła „Polski Bon Turystyczny”, nie będąc do niego uprawnionym.

 

O co chodzi? – Przykładowo, przedsiębiorca nieturystyczny (np. salon urody), nie może ogłaszać możliwości zapłaty za usługi w salonie środkami znajdującymi się na bonie ani w żaden inny sposób odnosić się do jego funkcjonowania. Przypomnijmy, że bonem można płacić np. za hotel czy imprezy turystyczne, czyli aktywności bezpośrednio związane z wyjazdami wakacyjnymi- dodaje Ziębicki.

 

aip

COMMENTS