HomePOLSKA

Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę

Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę

Ponad 5 tysięcy osób – mężczyzn z całej Polski i świata modli się dziś na Jasnej Górze. To Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę.

 

Po brzegi wypełnione są dwa miejsca spotkania – Sala ojca Kordeckiego i bazylika jasnogórska. Mieczysław Guzewicz – mąż, ojciec, dziadek, doktor habilitowany teologii biblijnej i pastoralnej, konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski mówi, że pielgrzymka jest dla mężczyzn dużym umocnieniem. Szczególne znaczenie ma dla nich spotykanie się z innymi mężczyznami, którzy hołdują tym samym wartościom. Chodzi o chrześcijański fundament życia – wyjaśnia uczestnik pielgrzymki. Dodaje, że to on zgromadził ich na Jasnej Górze. “Samo bycie pośród tak dużej liczby mężczyzn daje nam niesamowitą siłę” – mówi Mieczysław Guzewicz.

Inni uczestnicy spotkania dodają, że głoszone nauki dały im zachętę do walki i motywację do wytrwałości. Podkreślają, że jako mężczyźni doświadczają w życiu różnych pokus, ale chcą walczyć o czystość, o swoje małżeństwa. Mężczyźni oceniają, że konferencje dotykały bardzo ważnych dla nich kwestii. Twierdzą, że katechezy pomagają im odkrywać, gdzie jest ich miejsce i jak realizować swoje powołanie.

Na wspólnej modlitwie zgromadzili się przedstawiciele różnych organizacji męskich, m.in.: Mężczyźni Świętego Józefa, Mężczyźni Pustelni, Mężczyźni Boga, Bractwo św. Pawła, Rycerze Jana Pawła II i innych. W programie znajdują się trzy konferencje o męskości i ojcostwie.

Pielgrzymkę objęli patronatem prymas Polski, arcybiskup częstochowski, przewodniczący KEP oraz metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Anna Przewoźnik/jl/dw

COMMENTS