3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

W oficjalnym grafiku wizyty Władimira Putina w Wietnamie nie ma spotkania z Donaldem Trumpem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W oficjalnym grafiku wizyty Władimira Putina w Wietnamie nie ma spotkania z Donaldem Trumpem. O możliwość takiej rozmowy przy okazji szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku, zabiega strona amerykańska. 
Z dokumentów Kremla przygotowanych dla dziennikarzy wynika, że Władimir Putin spotka się w Wietnamie między innymi z: prezydentem Filipin, premierem Japonii, przywódcą Chin, a także z przedstawicielami wietnamskich władz. Wcześniej szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, który już przebywa w Wietnamie przekazał dziennikarzom, że strona rosyjska wie, iż Waszyngton zabiega o spotkanie Putina z Trumpem. „Słyszymy oświadczenia Donalada Trumpa i prezydent Putin jest gotów na takie spotkanie. Amerykanie o tym wiedzą” – cytuje wypowiedź rosyjskiego ministra agencja TASS.
Jeśli dojdzie do bezpośrednich rozmów przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych, to jak przewidują rosyjscy eksperci najważniejsze będą trzy tematy: załagodzenie dwustronnych sporów i zadrażnień, walka z terrorystami w Syrii oraz przeciwdziałanie kryzysowi na Półwyspie Koreańskim.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520