HomeSport

Oficjalnie: Kamil Jóźwiak przenosi się do Championship!

Oficjalnie: Kamil Jóźwiak przenosi się do Championship!

Kamil Jóźwiak odszedł z Lecha Poznań i od teraz występować będzie na angielskich boiskach. Reprezentant Polski zdecydował się zamienić PKO Ekstraklasę na rozgrywki Championship i przywdziewać będzie barwy Derby County. Z drużyną „The Rams” Jóźwiak podpisał czteroletni kontrakt. – Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, że mogę tutaj być. To kolejny krok w mojej karierze – powiedział.

Kamil Jóźwiak z Poznania odchodzi po czterech latach w seniorskim futbolu. Karierę rozpoczął w Lechu i zadebiutował w nim w 2016 roku w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Sezon 2016/2017 spędził na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice, a potem wrócił do Poznania. W „Kolejorzu” otrzymywał więcej szans i odgrywał w zespole coraz ważniejszą rolę. Za najbardziej udany sezon przypisać mu można rozgrywki 2019/2020. Wystąpił w 35 spotkaniach, zdobył 8 bramek, zaliczył 4 asysty. W ostatnich trzech meczach minionego sezonu pełnił nawet funkcję kapitana Lecha Poznań.

Bardzo dobre występy w Lechu Poznań dały Kamilowi Jóźwiakowi przepustkę do pierwszej reprezentacji Polski. Selekcjoner Jerzy Brzęczek powołał go na listopadowe spotkanie ze Słowenią, w którym dał możliwość zadebiutowania 22-letniemu pomocnikowi. Występ Jóźwiaka trwał zaledwie kilka minut, ale zdecydowanie więcej czasu do wykazania się dostał w meczach Ligi Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną – obydwie rywalizacje rozpoczynał w wyjściowym składzie.

W pomeczowych wywiadach Kamil Jóźwiak otwarcie przyznawał, że jego marzeniem jest zagraniczny transfer. – Taki jest mój cel, żeby odejść w tym okienku transferowym. Pojawiło się duże zainteresowanie ze strony Anglików – mówił Jóźwiak. To właśnie Derby County występujące na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii będzie kolejnym przystankiem reprezentanta Polski. Niewykluczone, że Jóźwiak znajdzie się w kadrze na spotkanie drugiej kolejki Championship na mecz z Luton Town FC.

 

źródło: łączy nas piłka

Foto: aip

COMMENTS