Oficjalne otwarcie pierwszego salonu McLarena w Polsce. Zaprezentowano najnowszego McLarena GT

Oficjalne otwarcie pierwszego salonu McLarena w Polsce. Zaprezentowano najnowszego McLarena GT

Najnowszy model McLarena nie tylko zachwyca swoimi osiągami, ale i zaskakuje – choćby bardzo dużą przestrzenią bagażową. Polska premiera McLarena GT zbiegła się z oficjalnym otwarciem pierwszego w naszym kraju salonu tej angielskiej marki. 

Supernowoczesny, ultralekki, a przede wszystkim bardzo szybki. Taki jest najnowszy McLaren GT. Jak podkreślają przedstawiciele McLarena, model GT posiada klasyczne cechy Grand Tourera – łączy świetne osiągi z łatwością pokonywania długich dystansów, będąc przy tym samochodem lżejszym, szybszym i w porównaniu do wszystkich innych pojazdów, mocniej angażującym zmysły kierowcy.

GT uzupełnia szeroką gamę modeli McLarena z serii Sports, Super i Ultimate.

Tak samo jak wszystkie McLareny, nowe GT również stworzono z wykorzystaniem bardzo wytrzymałego i sztywnego włókna węglowego. Dzięki temu pojazd waży zaledwie 1530 kg. Z mocą 620 KM dostarczanych przez 4-litrowy silnik twin turbo V8 do setki rozpędza się w zaledwie 3,2 sekundy, a do 200 km/h w 9 sekund. Prędkość maksymalna to aż 326 km/h.

Ale nie tylko osiągi GT robią wrażenie. Imponująca jest także jego przestrzeń bagażowa. Najnowszy McLaren ma aż dwa bagażniki. Niskie umieszczenie silnika oraz odpowiednie rozmieszczenie układu wydechowego pozwoliło na zoptymalizowanie wielkości, kształtu i użyteczności tylnego bagażnika, którego szklana klapa może być zamykana elektronicznie. Z łatwością pomieszczą się w nim naprawdę duże przedmioty – np. narty. Jego pojemność to aż 420 litrów. Drugi, głęboki bagażnik znajduje się w przedniej części tego superpojazdu i pomieści 150 litrów. W sumie to aż 420 litrów przestrzeni bagażowej.

Co ciekawe, tylko w tym modelu McLarena dostępne są elektrycznie regulowane i ogrzewane siedzenia, które zapewnią komfort podróżnym na długich dystansach o każdej porze roku.

Zamówienia na najnowszego McLarena można już składać, pierwsze samochody trafią do klientów pod koniec 2019 roku. Cena? Od 237 500 euro, czyli ok. miliona złotych.

Premiera najnowszego McLarena zbiegła się z oficjalnym otwarciem salonu McLarena w Warszawie. To pierwszy w Polsce i drugi salon tej marki w Europie Centralnej i Wschodniej. Wyłącznym przedstawicielem McLaren Automotive w naszym kraju jest Auto Fus Group. Polski salon McLarena znajduje się przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie i jest jednym z ponad 90 salonów zlokalizowanych w 32 krajach.

 – brak opisu
 – brak opisu
 – brak opisu
 – brak opisu
 – brak opisu
 – brak opisu

Jakub Oworuszko AIP


COMMENTS

WORDPRESS: 0