Oficerowie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pobili policjantów

Oficerowie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pobili policjantów

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych podjął decyzję o wszczęciu procedury zmierzającej do usunięcia żołnierzy ze służby wojskowej. Chodzi o oficerów giżyckiej brygady. Podczas nocnej awantury w hotelu pobili interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 23. Wysoko postawieni oficerowie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej bawili się w jednym z hoteli w Giżycku. Pili alkohol. Zachowywali się głośno. Zaczepiali obsługę hotelu. W końcu personel stracił cierpliwość i wezwał policję. Na miejsce zostały skierowane dwa patrole. Policjanci nie byli w stanie uspokoić awanturujących się żołnierzy. Nie stosowali się do poleceń. Byli agresywni, wyzywali i grozili policjantom. W pewnym momencie ich zaatakowali i pobili. Jeden z funkcjonariusz ma pęknięte żebro i uszkodzoną śledzionę. Ranne zostały również interweniujące policjantki.

Dopiero kolejny patrol policji zdołał obezwładnić agresywnych napastników. Mają od 39 do 41 lat. Mieli od 1,2 do 2 promili alkoholu. Sprawcy burdy trafili na komendę, stamtąd zabrała ich Żandarmeria Wojskowa. Żołnierze ci służą w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Gen. broni Mirosław Różański, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych podjął decyzję o wszczęciu procedury zmierzającej do usunięcia żołnierzy ze służby wojskowej.

(ezio), aip, Fot. Lucyna NenowCOMMENTS

WORDPRESS: 0