20.3 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Ofiary masakry w Orlando zostały zidentyfikowane

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wszystkie ciała ofiar najtragiczniejszej strzelaniny w historii Stanów Zjednoczonych zostały już zabrane z klubu w Orlando, gdzie doszło do tragedii.

 

Amerykańska policja prowadzi zakrojone na dużą skalę śledztwo w sprawie powiązań sprawcy masakry z innymi osobami w USA i na Bliskim Wschodzie.
Jak dotąd zidentyfikowano ciała 48 z 49 ofiar masakry. Wszystkie zabrano z klubu Pulse do kostnic i poinformowano część rodzin. 43 z 53 rannych w strzelaninie nadal przebywa w szpitalach. Pięćdziesiątą ofiarą jest jej sprawca 29-letni Omar Mateen, który przed masakrą zadzwonił na numer alarmowy 911 i zadeklarował wierność Państwu Islamskiemu.

Prowadzący śledztwo starają się przede wszystkim ustalić jak głębokie były powiązania napastnika z tą organizacją – czy był tylko inspirowany ideologią radykalnych islamistów czy wykonywał jakieś instrukcje i współpracował z innymi osobami. Ojciec sprawcy, Seddique Mateen twierdzi, że jego syn nie miał bezpośrednich powiązań z terrorystami.
Wiadomo, że Omar Mateen w ostatnich dniach kupił broń, z której otworzył ogień do osób bawiących się w gejowskim klubie w Orlando. Był to karabin automatyczny AR-15 oraz pistolet kaliber 9 mm. Sprawca nabył broń legalnie, ponieważ nie był karany, a prowadzone wcześniej przez FBI dochodzenia w sprawie jego rzekomych powiązań z terrorystami zostały zamknięte.

 

TS/ IAR / Marek wałkuski / Waszyngton/mg/moc

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520