HomePOLSKAPILNE

Odrzucone wotum nieufności wobec szefa MSWiA za “dewastowanie służb specjalnych”. PiS: “To dzięki działaniom służb ministra Kamińskiego udało się zmniejszyć lukę VAT-owską “

Odrzucone wotum nieufności wobec szefa MSWiA za “dewastowanie służb specjalnych”. PiS: “To dzięki działaniom służb ministra Kamińskiego udało się zmniejszyć lukę VAT-owską “

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski podkreślił rolę ministra Mariusza Kamińskiego i kierowanych przez niego służb w uszczelnianiu luki VAT-owskiej. Odniósł się w ten sposób do wczorajszego odrzucenia wniosku o votum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji. Jego odwołania chciała Koalicja Obywatelska.

Gość Programu 1 Polskiego Radia poseł Krzysztof Sobolewski zaznaczył, że działania ministerstwa spraw wewnętrznych i służb specjalnych przyczyniły się do zwiększenia wpływów do budżetu państwa. Poseł Sobolewski podkreślił, że to dzięki działaniom służb ministra Kamińskiego udało się zmniejszyć lukę VAT-owską z 27 procent do 12 procent według statystyk Ministerstwa Finansów. Według danych podanych przez Komisję Europejską luka VAT-owska zmniejszyła się do 9 procent. Poseł PiS powiedział, że tak znaczące uszczelnienie systemu VAT nie byłoby możliwe bez służb kierowanych przez ministra Mariusza Kamińskiego.

Wnioskodawcy głosowanego wczoraj wniosku zarzucali szefowi MSWiA, ministrowi-koordynatorowi służb specjalnych “dewastowanie służb specjalnych”. Sam Mariusz Kamiński mówił miedzy innymi o skuteczności działań nadzorowanych przez niego Agencji Wywiadu czy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Przeciw dymisji ministra zagłosowało 233 posłów, za jego odwołaniem było 216, jeden wstrzymał się od głosu.

IAR/PR1/kwi/mt

COMMENTS