Odpoczynek w Polsce ? Lubuskie nie da ci o nim zapomnieć…

Odpoczynek w Polsce ? Lubuskie nie da ci o nim zapomnieć…

Czy wiesz, gdzie w Lubuskiem można zjeść potrawy ze ślimaków afrykańskich lub poczuć się jak nad Amazonką? Czy spodziewałeś się, że ma swoje Mazury i Bieszczady? Czy domyślałeś się, że jest tu kilka straszliwych duchów i wiele dramatycznych historii romansowych?

Szukacie miejsc, które można mieć tylko dla siebie? Wybierzcie się z nami na lubuski szlak! Mamy propozycje nie tylko dla aktywnych. Marszem, biegnąc, jadąc rowerem lub płynąc kajakiem poznamy region lubuski z całkiem innej perspektywy! Wszystko sprawdziliśmy sami.

Zamiast podczas najbliższego weekendu jechać do galerii handlowej, sięgnijcie po Lubuskie Szlaki Turystyczne i wybierzcie się z nami na niezwykłą wycieczkę. W przewodniku znajdziecie propozycje dla wszystkich, którzy chcą poznawać nowe i często zupełnie nieznane miejsca.

W przewodniku Lubuskie Szlaki Turystyczne” proponujemy okolice bardziej i mniej znane, ale nawet te drugie pokazujemy z całkiem nowej strony. Bo czy wiedzieliście, że Park Mużakowski lub zespół pocysterski w Gościkowie Paradyżu można zwiedzać z pokładu kajaka? Czy wiecie, gdzie w Lubuskiem można zjeść potrawy ze ślimaków afrykańskich lub poczuć się jak nad Amazonką? Czy spodziewałeś się, że woj. lubuskie ma swoje Mazury i Bieszczady? Czy domyślałeś się, że jest tu kilka straszliwych duchów i wiele dramatycznych historii romansowych? Nie? Ślimaki serwują w Zaborze, spływ Pliszką i Ilanką zapewnią porcję egzotyki, Mazury znajdziemy w okolicy Strzelec, a Bieszczady Gubina. Duchy? Łagów, Żagań, Siedlisko… A złamane serca. O, tych historii mamy bez liku z najznamienitszymi nazwiskami w roli głównej. Talleyrand, Radziwiłł, Goethe… Do tego ogromna dawka niespodzianek, historii leżących” obok nas, których nikt dotychczas nie opowiedział.

Podczas każdej z wypraw spotkacie ludzi, którzy zwiedzane przez nas zakątki regionu znają jak własną kieszeń. Będą to rasowi przewodnicy, historycy, leśnicy, ale także zapaleni regionaliści, którzy wiele razy pokonali każdy kilometr wybranego przez nas szlaku.

W przewodniku znajdziecie aż 23 wycieczki, które nie tylko poprowadzą Was wyznaczonymi trasami, ale także opowiedzą dzieje mijanych miejsc, pokażą przyrodnicze ciekawostki– ryby, grzyby, niezwykłe rośliny i podpowiedzą, co jeszcze warto odwiedzić w okolicy. Do tego solidna porcja informacji praktycznych. Każda wycieczka jest wzbogacona o galerie zdjęć, filmy i interaktywne mapy. Park i Łuk Mużakowski, lubuskie Mazury, spływ Pliszką, szlaki rowerowe Zbąszyń – Zbąszynek, Puszcza Tarnowska, Puszcza Barlinecka, pszczewskie jeziora, Rzeka Ilanka, Łagów, Santok, Śląska Ochla, Ośno Lubuskie, Lubniewsko, Lubuska Odra.

To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz jedynym takim interaktywnym przewodniku Lubuskie Szlaki Turystyczne”. Lubuskie Szlaki Turystyczne znajdziesz pod adresem po www.lubuskieszlaki.pl. Przygotowany przez dziennikarzy Gazety Lubuskiej” przewodnik pomoże w odkrywaniu najciekawszych zakątków województwa lubuskiego.

AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0