HomeSport

Odmrażanie sportu od 6 czerwca. Jak można trenować w siłowniach, klubach fitness, otwieranie basenów

Odmrażanie sportu od 6 czerwca. Jak można trenować w siłowniach, klubach fitness, otwieranie basenów

Odmrażanie sportu. Jak uprawiać sport od 6 czerwca? Co można, a czego nie podczas treningów? Można w Polsce uprawiać sport i rekreację na nowych zasadach, z pewnymi ograniczeniami. Wiele osób ma wątpliwości, jak te obostrzenia w dobie pandemii koronawirusa wyglądają. 

 

Otwarcie siłowni i klubów fitness zaplanowano na czwarty etap odmrażania gospodarki. Nowe poluzowanie obostrzeń zacznie obowiązywać od 6 czerwca. Można jednak uprawiać sport w inny sposób. Co jest możliwe? Wyjaśniamy.

 

– Kluby fitness, siłownie, baseny, obiekty sportowe i rekreacyjne oraz solaria i salony masażu będą otwarte od 6 czerwca – ogłosił premier Mateusz Morawiecki. – Możemy przejść do następnego etapu. Dlatego od najbliższej soboty 30 maja sporo się zmieni – mówi premier Morawiecki.

 

6 czerwca będą otwarte kina, teatry, filharmonie, ale także obiekty sportowe i rekreacyjne, w tym siłownie, kluby fitness, baseny oraz solaria i salony masażu. Wyjątkiem dyskoteki i kluby. Będzie obowiązywała nowa zasada dotycząca maseczek – noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe.

 

W kinach i teatrach maseczki wciąż będą obowiązkowe. Nie będą obowiązywały limity liczby osób w sklepach oraz wiernych w kościołach. Możliwość zgromadzeń, ale do 150 osób, z zachowaniem dystansu, by zmniejszyć ryzyko transmisji koronawirusa.

 

aip

COMMENTS