HomePOLSKA

Od środy będzie obowiązywała nowa lista zakazów lotów. Gdzie nie polecimy?

Od środy będzie obowiązywała nowa lista zakazów lotów. Gdzie nie polecimy?

Jak podaje Puls Biznesu, Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić specjalny mechanizm na podstawie którego, z powodu pandemii koronawirusa, będą wydawane zakazy lotów. Od środy lista krajów do których nie polecimy ma być krótsza. Obecnie zakaz dotyczy 40 krajów.

Z danych PB wynika, że w najnowszym rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury nie będzie listy konkretnych krajów z zakazem lotów z Polski. Resort chce aby zakazem zostały objęte te kraje w których współczynnik zachorowań na COVID- 19 przekracza 90 na 100 tys mieszkańców.

 

Dotychczas zakaz dotyczył krajów w których współczynnik ten przekraczał 60. PB podaje, że zakaz może dotyczyć 31 państw. Z danych zebranych przez portal wynika, że zakaz miałby dotyczyć następujących państw:

 

 

    • Europa: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Francja, Hiszpania, Kosowo, Luksemburg i Mołdawia

 

    • Azja: Bahrajn, Kuwejt, Irak, Izrael, Malediwy, Katar i Liban

 

    • Ameryka Północna i Środkowa: Bahamy, Belize, Gwatemala, USA, Honduras, Kostaryka i Panama

 

    • Ameryka Łacińska: Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Paragwaj, Peru i Surinam

 

    • Afryka: Namibia i Republika Zielonego Przylądka

 

 

Światowa Organizacja Zdrowia apeluje do ludzi o opamiętanie się i zachowywanie środków ostrożności. Padł kolejny rekord dziennych infekcji na koronawirusa, ponad 307 tysięcy nowych zakażeń. Liczba zgonów wzrosła o kolejne 5500, co daje ogólną liczbę śmiertelnych ofiar 917 417.

 

To najlepiej pokazuje, że zaraza nie odpuszcza, nadal jest w natarciu. Największy wzrost zakażeń odnotowano ostatniej doby w Indiach, Stanach Zjednoczonych oraz Brazylii. Na całym świecie potwierdzono już ponad 28 milionów zachorowań, z których połowa wystąpiła w obu Amerykach. Poprzedni jednodniowy rekord nowych zakażeń miał miejsce 6 września, wtedy WHO odnotowała 306 857 zachorowań.

 

Dramatyczna sytuacja jest w Izraelu, gdzie rząd wprowadza od piątku ogólnokrajowe ograniczenia, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa – ogłosił premier Benjamin Netanjahu. Zamknięte zostaną szkoły, restauracje, centra handlowe i hotele. Otwarte zostaną supermarkety, apteki. To reakcja na wzrost liczby przypadków zakażeń w ostatnim czasie.

 

aip

COMMENTS