15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Od marca będzie się można starać o dopłaty na termomodernizację domów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do 2024 roku na realizację programu termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła zostanie przeznaczone miliard 200 milionów złotych.

Dziś weszła w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że dokument ten pozwoli uruchomić fundusz termomodernizacji i remontów znajdujący się w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Jak wyjaśnia resort, „w pierwszej kolejności wsparcie zostanie skierowane do miejscowości poniżej 100 tysięcy mieszkańców, wśród których są między innymi te umieszczone przez Światową Organizację Zdrowia w 2016 i w 2018 roku na liście europejskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem”.
O dofinansowanie będą mogły starać się jednak wszystkie gminy, które borykają się z problemem smogu spowodowanego emisją zanieczyszczeń z przestarzałych urządzeń grzewczych w budynkach jednorodzinnych.
Programu termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła to realizacja jednego z punktów Programu Czyste Powietrze. „Partnerem dla nas są gminy, z którymi podpisujemy umowy, z funduszu termomodernizacyjnego pokrywamy 70 procent kosztów, 30 procent będzie musiała wyłożyć gmina” – wyjaśniła minister Emilewicz. Ostateczny odbiorca nie będzie musiał mieć żadnego wkładu własnego.
Nabór wniosków ma się rozpocząć w marcu i potrwać do końca kwietnia.
Jadwiga Emilewicz przypomniała, że uzupełnieniem działań na rzecz termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania jest również termomodernizacyjna ulga podatkowa, która weszła w życie 1 stycznia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/K.P./dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520