HomeMałopolskie

Od maja polecimy z Chicago do Krakowa liniami American Airlines

Od maja polecimy z Chicago do Krakowa liniami American Airlines

Od 7 maja  samoloty American Airlines będą latać do Polski. Przewoźnik uruchomi w przyszłym roku swoje  połączenie Chicago – Kraków.

 

To pierwsze połączenie do Polski giganta z USA

Loty pomiędzy chicagowskim lotniskiem O’Hare a Kraków Aiport będą miały charakter sezonowy, od 7 maja do 23 października. Będą wykonywane pięć razy w tygodniu Boeingiem 787-8. Obecnie trasę tę obsługuje LOT.

„Dzisiejsza decyzja American Airlines to dowód na wyjątkowy potencjał Krakowa i Małopolski na rynku amerykańskim. Kolejne, po już funkcjonujących połączeniu PLL LOT, bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago sprzyja rozwojowi ruchu turystycznego, ale również biznesowego. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych pochodzi najwięcej inwestycji zagranicznych lokowanych w Małopolsce. Dobrze wykształceni i przedsiębiorczy Małopolanie, wysoki potencjał rozwoju innowacyjności, znane na świecie centrum outsourcingu, to tylko niektóre atuty naszego regionu.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Pierwszy lot linii American Airlines z Chicago do Krakowa zaplanowano na 7 maja 2020 r.

Przewoźnik poinformował, że oprócz rejsów do Polski będzie można też polecieć ze Stanów Zjednoczonych do Casablanki, Tel Awiwu, Budapesztu i Pragi.

 

Red.

COMMENTS