HomePOLSKA

Od jutra nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. “Kto weźmie odpowiedzialność za bankructwa linii lotniczych i portów!?”

Od jutra nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. “Kto weźmie odpowiedzialność za bankructwa linii lotniczych i portów!?”

63 kraje z zakazem lotów z Polski znalazły się w projekcie nowego rozporządzenia, które wejdzie w życie jutro (26.08). Na liście pojawiły się m.in Hiszpania, Rumunia i Indie. Zniknęły za to Chorwacja,Rosja i Chiny.

Nowe rozporządzenie zastąpi obowiązujące do dziś podobne regulacje. Nowe przepisy zawierają listę 63 państw, do których nie można wykonywać regularnych lotniczych połączeń pasażerskich. Zakaz obejmuje po raz kolejny Stany Zjednoczone, kraje Ameryki Południowej, niektóre państwa afrykańskie, w tym Libię i RPA, oraz takie państwa europejskie, jak Luksemburg, Malta, Rumunia, Hiszpania, czy Czarnogóra. Na liście, mimo coraz wyższej liczby zachorowań na COVID – 19 nie znalazła się Chorwacja.

Ostateczny kształt rozporządzenia może się jednak zmienić. Przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT zapowiadają, że odniosą się do rozporządzenia, kiedy wejdzie ono w życie. Rozporządzenie dopuszcza uruchomienie do krajów z zakazem specjalnych lotów czarterowych, dzięki którym Polacy przebywający za granicą mogliby powrócić do kraju.

PLL LOT zapowiedziały natomiast uruchomienie regularnych rejsów do Chin. Samoloty polskiego przewoźnika od września latałyby na trasie Warszawa – Tiencin. Lotnisko w tym mieście może obsługiwać podróżnych z Pekinu. Rejsy będą się odbywać raz na dwa tygodnie. Są przeznaczone przede wszystkim dla podróżnych, którzy chcą wrócić do Polski.

Ostateczna wersja rozporządzenia będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej w poszczególnych państwach.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Pszoniak/w to/

COMMENTS